ερώτηση UPS!

M

maxer

Guest
HI!

Έχω ένα UPS από το μοντέλο TRUST (TRUST 600 UPS)
Έχει εσωτερική μπαταρία 12V 7 Ah και το τελευταίο υπό πλήρες φορτίο 360w μόνο 45 λεπτά.
Αναρωτιέμαι αν μπορώ να συνδεθεί με μια 80 Ah 12V μπαταρία ή μη.
Μπορεί το φορτιστή του UPS το χειριστεί δεν beeing καταστραφεί;Θέλω να επεκτείνει την αυτονομία σε περίπου 5-6 ώρες.
Ποιες αλλαγές θα μπορούσε να κάνω αυτό;Όποιος έχει την υπηρεσία εγχειρίδιο ή σχηματικό για αυτό;;

Χαιρετισμοί
Maxer

 
Do tej pory w urządzeniach przenośnych stosowane są procesory z 4-rdzeniami. Oczywiście są też konstrukcje 8-rdzeniowe, ale w rzeczywistości układ taki zawiera dwa 4-rdzeniowe CPU. Teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że firma MediaTek pracuje nad układami zawierającymi 10 i 12 rdzeni. I układy takie prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć jesz...

Read more...
 
Νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος για την ερώτηση σας είναι να ζητήσει από την υπηρεσία του κατασκευαστή της UPS.

 
Υπό κανονικές συνθήκες μπαταρία μέσα σε μια μονάδα UPS είναι επιφορτισμένη με την τρέχουσα περιορισμένη μέχρι είναι "πλήρης" και στη συνέχεια την είσπραξη mode είναι ενεργοποιημένο από το "τέλος" σε "στάλα".
Απευθείας σύνδεση εξωτερικών 80Ah μπαταρία πιθανότατα δεν θα βλάψει το UPS και έχετε καλές πιθανότητες ότι αυτός ο συνδυασμός των εσωτερικών και εξωτερικών betteries μπορεί να λειτουργήσει καλά.
Ωστόσο, δεν θα excercise αυτή την επιλογή και τη σύνδεση αυτής της μπαταρίας μέσω μιας, ας πούμε, 10A δίοδο, έτσι ώστε να χρησιμοποιείται μόνο όταν δεν υπάρχει εξωτερική δύναμη, και cherge με ένα κατάλληλο φορτιστή μπαταρίας, όταν αυτό απαιτείται.Με αυτόν τον τρόπο θα έχετε αυτό το τεράστιο στήριγμα, αλλά την ίδια στιγμή που δεν θα δείτε την παρουσία της.
Χαιρετισμοί,
IanP

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top