ανώτερους έργου ιδέα είναι εφικτό;

F

flinxsl

Guest
Επόμενη πτώση θα αρχίζουν ανωτέρων μου έργο, όπως EE μεγάλα ηλεκτρονικά εξειδίκευση.Η ιδέα μου είναι βασικά να κάνει ένα κινητό Jammer,
η οποία θα είναι κατά βάση ένα ευρείας ζώνης θορύβου γεννήτρια κάποιου είδους, ίσως τάση ελεγχόμενη ταλαντωτή,
είναι συνδεδεμένη με έναν ενισχυτή και μία κεραία.Μίλησα με ορισμένους από τη σχολή μου στο πανεπιστήμιο και λένε ότι θα ήταν μια πιο επιθετική ανώτερους έργο μου ότι θα προχωρήσουμε προς την κατεύθυνση των επικοινωνιών, όπου θέλω να είμαι.

κύριες ερωτήσεις μου είναι:
-πώς καθήλωση με μικροκύματα θεωρία θα είναι όταν θ θ διάταξης PCB μου;
-πόσο εύκολα μπορεί ο σχεδιασμός να διευρυνθεί, ώστε να εμποδίσουν άλλες συχνότητες όπως wifi;
-θα την FCC, επιτρέψτε μου να το κάνετε αυτό, αν έχω αυτά που ασχολούνται με τον έλεγχο, δηλαδή κάτω από ελεγχόμενες συνθήκες;

 
Από το κινητό τηλέφωνο Jammer είναι ήδη διαθέσιμα, μπορούν να περιμένουν περισσότερο από το έργο σας.Αλλά αυτό το έργο θα είναι μια δοκιμασία για την υπομονή σας,
τις γνώσεις,
την ώρα, και τελικά το αποτέλεσμα.Δεν είναι εύκολο έργο.Θα εγκεφάλων ιδρώτα και το αίμα.Δίνω μιά προσπάθεια.κατάφερε να κάνει αυτό αφού αγωνίζεται για περίπου ένα χρόνο.Χωρίς την προηγούμενη καλή γνώση της μικροκυμάτων και RF επικοινωνίας, είναι πολύ επικίνδυνο να το κάνουμε και πιο πάνω, αν έχετε χρόνο κριτήρια δεν θα σας πρότεινα να το κάνετε αυτό, Ya αν έχετε χρόνο και θέλουν να εξερευνήσουν νέα πράγματα και να σπάσει το κεφάλι σου σχετικά με την τεχνολογία, που μπορώ να σας δώσω ένα χεράκι.

Πάντα είσαι unware δυσκολίες σε αυτή την πορεία.
Πάρτε ως πρόκληση σκέψης μόνο μετά από δύο φορές.

 
Συμφωνώ ότι αυτό δεν είναι ασήμαντο έργο, αλλά migh να είναι δυνατή δεδομένου ότι οι βασικές συνιστώσες RF που χρειάζεστε είναι τώρα διαθέσιμη ως ΘΣ (έστω και πολύ μικρές συσκευασίες SMT).

Το κύριο πρόβλημα είναι (όπως επισημάνατε) μικροκύματα, αν και θεωρητικά θα πρέπει να μπορείτε να πάρετε από πολύ περιορισμένο γνώσης (τυπικά undergrad ενιαίο εξάμηνο σπουδών)

RF κανονισμούς.Από τηλέφωνα αναμένεται να είναι πολύ σταθερή και ανοσία κατά του θορύβου κατά τη λειτουργία και τη συμμόρφωση προς ορισμένους κανονισμούς οικοδόμησης μιας Jammer (νομικά) θα μπορούσε να είναι ένα θέμα με περισσότερους τρόπους από ένας.

Εκεί θα είναι προφανώς παραβίαση του κανονισμού, δεδομένου ότι δεν σας επιτρέπεται να επικοινωνούν με το κυψελοειδές μπάντα και, επιπλέον, για την αποτελεσματική μαρμελάδα Jammer η συσκευή σας θα πρέπει να δώσει περισσότερες πληροφορίες ή, τουλάχιστον, την ίδια ισχύ του σταθμού βάσης που προτείνει.

Η συσκευή μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί ως ένα είδος όπλου και κατά τη διάρκεια της δοκιμής ή επίδειξης της συσκευής μπορεί να αρνηθεί την πρόσβαση στα άτομα κρίσιμη Sevices (ιατρικές ανάγκες) ή να καταστρέψει τη συσκευή σας προσπαθεί να μαρμελάδα.

Όπως ειπώθηκε το σχέδιο αυτό μπορεί να είναι λίγο υπερβολικά φιλόδοξο για έναν ανώτερο έργο σε επίπεδο undergrad.

Εις υγεία
SLAYER

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top