Χρειάζεστε βοήθεια με σχηματικό

V

viks

Guest
Γεια σας παιδιά

Είμαι πολύ νέος για να PCB σχεδιασμό γι 'αυτό σας παρακαλώ το μαλακό.

Είμαι σχεδιασμό μικρό κύκλωμα βασίζεται σε μικροελεγκτή PIC.

Αυτή τη στιγμή, μου κύκλωμα εργάζεται για breadboard πρόστιμο, αλλά θα πρέπει να γίνει για τα PCB.

Θέλω να ξέρω τι λογισμικό θα πρέπει να χρησιμοποιήσω για την δημιουργία σχηματική έτσι μπορεί να δημιουργήσει αρχείο για να στείλετε στην κατασκευή PCB.

Υπάρχει κάποιο φροντιστήριο που βοηθά εμένα με την πρώτη μου σχηματικό σχεδιασμό;
Ευχαριστώ
Viks

 
Λοιπόν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε αετός, αν δεν έχετε πρόσβαση σε οποιοδήποτε από τα άλλα "βαρύτερα" προγράμματα.Αετός είναι εύκολο να ξεκινήσει και να μάθει.

 
έτσι ώστε αν χρησιμοποιώ αετό, θα είμαι σε θέση να στείλετε αρχείο εξόδου για την παρασκευή;;
Ή πρώτα θα πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους για να ρωτήσω τι θα κάνετε χρήση;;

 
Eagle θα δημιουργήσει Γκέρμπερ αρχεία τα οποία είναι τυπική, αλλά είναι πάντα καλό να ζητήσει από τον κατασκευαστή PCB Τι χρειάζονται.

Υπάρχουν ορισμένες εταιρείες που προσφέρουν PCB PCB αίτηση για δωρεάν, αλλά θα πρέπει να εμμείνουμε σε αυτές.

Η σύσταση είναι να χρησιμοποιήσετε τα αρχεία Gerber από την αρχή και ελέγξτε το σχεδιασμό πριν την τελική κυκλοφορία, κανένας δεν θέλει να δαπανήσει χρήματα, διότι ένα μικρό λάθος σχετικά με το σχεδιασμό.

 
Απόσπασμα:

έτσι ώστε αν χρησιμοποιώ αετό, θα είμαι σε θέση να στείλετε αρχείο εξόδου για την παρασκευή;;

Ή πρώτα θα πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους για να ρωτήσω τι θα κάνετε χρήση;;
 
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
Νομίζω ότι θα χρησιμοποιήσει το λογισμικό για το σχεδιασμό PCB πρώτη μου PCB.
μερικές ερωτήσεις με βάση ur απαντήσεις.

1.ποια είναι η πιο κοινή PCB λογισμικού η οποία είναι ευρέως γνωστή για τις μικρές επιχειρήσεις, θα μπορούν να αγοράσουν κάτι και δεν είναι πολύ επεκτατική.

2.Τι εννοούμε με τον όρο "να οικοδομήσουμε ένα σπίτι που το δοκίμασα" Πώς θα κάνω το PCB στο σπίτι;;

 
Απόσπασμα:

1.
ποια είναι η πιο κοινή PCB λογισμικού η οποία είναι ευρέως γνωστή για τις μικρές επιχειρήσεις, θα μπορούν να αγοράσουν κάτι και δεν είναι πολύ επεκτατική.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top