MUX Array σε MATLAB / Simulink ή VHDL

  • Thread starter DEEPTHIPENDYALA
  • Start date
D

DEEPTHIPENDYALA

Guest
Γεια χαρά σε όλους, Λοιπόν έχω να σχεδιάσουν μια γεννήτρια δείκτη βάσης. Όταν λέω βασικός δείκτης δεν είναι τίποτα, αλλά ευρετηρίαση η έξοδος του μετρητή δυαδικό. Λοιπόν επιτρέψτε μου να εξηγήσω με σαφήνεια. Έχουμε ένα 13-bit δυαδικό μετρητή ο οποίος έξοδοι αναφέροντας και 4096 θέσεις σε RAM και έχουμε 13 τέτοιες φάσεις που είναι σαν ο μετρητής θα πρέπει να υπολογίζονται σε 4K για 13 στάδια. Τώρα έχουμε να δημιουργήσει διευθύνσεις δείκτη βάσης για αυτό το 4K x 13 επιχειρήσεις. Η ιδέα μου είναι επινοήθηκε για να εισάγετε ένα επιπλέον bit '0 'ή '1' στην έξοδο 13bit του μετρητή στο MSB θέση όταν χρησιμοποιούμε το Big-Endian σημειογραφία για το Στάδιο 1 από μέτρηση 0-4095 από το συγκεκριμένο στάδιο, τότε 0/1 'στο MSB-1 θέση για το Στάδιο 2 0-4095, και MSB-3 για το στάδιο 3 και ούτω καθεξής μέχρι το στάδιο 13. Για να γίνει αυτό έχω σκεφτεί χρησιμοποιώντας μια σειρά από 13 Μούσες να επιλέξετε μεταξύ του 1 και του 0 και τη θέση της εισαγωγής, ανάλογα με το στάδιο .. Μπορεί κάποιος παρακαλώ να εφαρμόσουν αυτό για μένα σε MATLAB ή VHDL ... Αν έχετε οποιεσδήποτε περαιτέρω ερωτήσεις pls να με ρωτήσεις .. θα είμαι πολύ ευγνώμων σε όποιον με βοηθάει σε αυτό pls
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top