Altera σχέδιο συγχώνευσης διαμέρισμα

P

Peter Chang

Guest
Γεια σου, Υπάρχουν kowns κανείς πώς να το κάνουμε το διαμέρισμα συγχώνευση στο Altera Quartus II; Πέτρος
 
[Quote = Peter Chang] / .. / πώς να κάνει την κατάτμηση συγχώνευση / ... / [/quote] τα πάντα περιγράφονται στο Εγχειρίδιο Quartus στην ενότητα «Στοιχειώδες Compile"?. Εάν έχετε ένα συγκεκριμένο πρόβλημα - περιγράφουν τι που κάνετε και η φύση του προβλήματος? έχω λίγη εξάσκηση σε αυτό το σημείο, αλλά όσο θυμάμαι συγχώνευση χωρίσματα είναι μια αυτόματη διαδικασία και δεν έχετε για να ξεκινήσει το χέρι, λίγο περίπλοκο έργο θα μπορούσε να είναι προετοιμασία / εξαγωγή / εισαγωγή subdesigns σε ένα top-level? ---
 
Γεια j_andr, και Craftor: Ευχαριστώ για την απάντησή σας. Είμαι απλώς προσπαθεί. Στις αρχές της δεκαετίας του αρχή, η ερώτησή μου μπορεί να είναι περισσότερο σαν «Χρειάζεται να δημιουργήσουμε ένα σχέδιο για όλα τα διαμερίσματα;». Νομίζω ότι η απάντηση είναι ναι. Και μετά καταρτίζονται, χρειάζεται εξαγωγής ως ένα διαμέρισμα σχεδιασμό για να δημιουργήσει ένα δυαδικό. Qxp αρχείο για όλους. Στη συνέχεια, βέβαια, θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα υψηλού επιπέδου έργο, στη συνέχεια, εισάγει όλα τα portitions και να κάνει συλλογή για την ένταξη. Αυτό είναι ό, τι έχω γνωστό και τι υποθέτω μέχρι τώρα. Μπορεί να είναι αργότερα. Θα έχω πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθειά σας! Peter Chang
 
καλά, η απάντηση είναι: - ως συνήθως - αυτό εξαρτάται ;)? Μπορείτε να έχετε ένα σχέδιο και θέλουν να βάλουν τα κομμάτια του στις κατατμήσεις για την επιτάχυνση της διαδικασίας recompile [σας recompile αλλάξει μόνο μονάδα και όχι πλήρη σχεδιασμό], σε αυτή την περίπτωση η απάντηση είναι: όχι, δεν χρειάζεται να δημιουργήσετε ένα σχέδιο για όλα τα διαμερίσματα? αλλά μπορείτε να διαιρέσετε το έργο σε μικρότερα κομμάτια για να επιτρέψει μια ομάδα ανθρώπων που εργάζονται σε αυτό το παράλληλα - σε μια τέτοια περίπτωση ο καθένας θα δημιουργήσει το δικό του σχέδιο και μετά τον εντοπισμό σφαλμάτων και βελτιστοποίηση κάθε μέρος, οι υπο-αποτελέσματα πρέπει να εξάγονται και συγχωνεύονται μέσα στο κορυφαίο επίπεδο? ---
 
καλά, @ ltera έχει online μαθήματα για αρχάριους ότι η χρήση qu (ar) tus, είναι δωρεάν. Αλλά αν θέλετε να μελετήσει περαιτέρω τα μαθήματα, θα πρέπει να πληρώσει γι 'αυτές. Όπως τόνος μητέρα μου είναι Κινέζοι, heres μπορώ να σας δώσω το URL που είναι στην κινεζική τόνο: https://mysupport.altera.com/etraining/webex/Foundation_CN/player.html
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top