που μπορεί να παράσχει μου perl πρόγραμμα;

L

LYU

Guest
κατά τον έλεγχο ενός σχεδίου ή υποδείγματος, perl μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την ενίσχυση της αποτελεσματικότητας σας

 
Nie tylko politycy muszą uważać na to, co i gdzie mówią. Szpiegostwo korporacyjne jest codziennością dzisiejszego biznesu - uprawia je ponad 70% globalnych przedsiębiorstw. Dlatego firmy powinny zadbać o poufność informacji oraz bezpieczeństwo spotkań i konferencji.

Read more...
 
Θα εξαρτηθεί από τον εαυτό σας :)
Ναι, perl script είναι πολύ χρήσιμη για τον έλεγχο του σχεδιασμού

 
LYU έγραψε:

κατά τον έλεγχο ενός σχεδίου ή υποδείγματος, perl μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την ενίσχυση της αποτελεσματικότητας σας
 
πώς ακριβώς perl μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατά τη στιγμή της επαλήθευσης;ένα πράγμα εγώ γνωρίζω είναι ότι μιμείται αυτόματα την επιθυμητή testbench για μια δεδομένη περίπτωση δοκιμής, και μπορούν να συγκρίνουν τις τιμές εξόδου, αλλά αυτό θα είναι μεγαλύτερη σημασία αν λέει ο κόσμος, ο οποίος έχει ήδη κάνει αυτό.

 
eeeraghu έγραψε:

πώς ακριβώς perl μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατά τη στιγμή της επαλήθευσης;
ένα πράγμα εγώ γνωρίζω είναι ότι μιμείται αυτόματα την επιθυμητή testbench για μια δεδομένη περίπτωση δοκιμής, και μπορούν να συγκρίνουν τις τιμές εξόδου, αλλά αυτό θα είναι μεγαλύτερη σημασία αν λέει ο κόσμος, ο οποίος έχει ήδη κάνει αυτό.
 
Ευχαριστώ τον κ. Omara, ήταν πολύ χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τη χορήγηση ενός από τους λόγους για τους οποίους perl χρησιμοποιείται στον τομέα μας.Αλλά να ασάφεια μου μπορεί να επικαλεστεί την perl modelsim ή άλλο οποιοδήποτε άλλο προσομοιωτή ή συνθεσάιζερ και προσομοίωση ανάλογα με την instrictions δοθεί για την perl κώδικα;αυτό που πιστεύω είναι ότι μπορεί να γίνει, αλλά πώς;

Οιονδήποτε τρόπο ευχαριστώ για τη βοήθεια

Χαιρετισμοί
Raghu

 
eeeraghu έγραψε:

Ευχαριστώ τον κ. Omara, ήταν πολύ χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τη χορήγηση ενός από τους λόγους για τους οποίους perl χρησιμοποιείται στον τομέα μας.
Αλλά να ασάφεια μου μπορεί να επικαλεστεί την perl modelsim ή άλλο οποιοδήποτε άλλο προσομοιωτή ή συνθεσάιζερ και προσομοίωση ανάλογα με την instrictions δοθεί για την perl κώδικα;
αυτό που πιστεύω είναι ότι μπορεί να γίνει, αλλά πώς;
 
modelsim TCL υποστηρίξει επίσης, perl είναι uesd συνήθως σε back-end

 
η επαλήθευση, perl χρησιμοποιείται ευρέως
αλλά TCL σύνθεση είναι προτιμότερη.

 
Αγαπητέ όλους,

Thanks for ur εισηγήσεις σχετικά με αυτό, και ευχαριστώ τον κ. Omara, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο DO στο modelsim, δηλαδή, μπορούμε να τρέξουμε όλα τα testbenches σε oe πάει,
Αλλά αυτό που πραγματικά ήθελε να κάνει στην perl είναι

Θα υπάρχει ένα διαφορετικό αριθμό δοκιμασία για διαφορετικό αριθμό testbenches για ένα συγκεκριμένο σχεδιασμό,
έτσι τώρα αν θέλω να προσομοιώνουν ένα σχέδιο με τη χρήση testbench και χρησιμοποιώντας μια συγκεκριμένη περίπτωση μόνο δοκιμή, μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα αυτοματοποιημένο perl σενάρια τα οποία ερωτά για ποιο είδος «λυδία λίθος» για να τρέξει σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο,
ή αλλιώς θέλω να εκτελέσετε όλες τις περιπτώσεις δοκιμής μία μετά την άλλη σε ένα χρόνο, αυτό μπορεί να γίνει σε Perl.

Όλα είναι καλά, δηλαδή την επιλογή των testcase και άλλο πράγμα, αλλά είμαι σε θέση να τρέξει modelsim εντολή.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά

 
iperl είναι ισχυρός κατά το σχεδιασμό

 
eeeraghu έγραψε:

Αγαπητέ όλους,Thanks for ur εισηγήσεις σχετικά με αυτό, και ευχαριστώ τον κ. Omara, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο DO στο modelsim, δηλαδή, μπορούμε να τρέξουμε όλα τα testbenches σε oe πάει,

Αλλά αυτό που πραγματικά ήθελε να κάνει στην perl είναιΘα υπάρχει ένα διαφορετικό αριθμό δοκιμασία για διαφορετικό αριθμό testbenches για ένα συγκεκριμένο σχεδιασμό,

έτσι τώρα αν θέλω να προσομοιώνουν ένα σχέδιο με τη χρήση testbench και χρησιμοποιώντας μια συγκεκριμένη περίπτωση μόνο δοκιμή, μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα αυτοματοποιημένο perl σενάρια τα οποία ερωτά για ποιο είδος «λυδία λίθος» για να τρέξει σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο,

ή αλλιώς θέλω να εκτελέσετε όλες τις περιπτώσεις δοκιμής μία μετά την άλλη σε ένα χρόνο, αυτό μπορεί να γίνει σε Perl.Όλα είναι καλά, δηλαδή την επιλογή των testcase και άλλο πράγμα, αλλά είμαι σε θέση να τρέξει modelsim εντολή.Ευχαριστώ για άλλη μια φορά
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top