διαφορά μεταξύ Ferritebead και η κοινή λειτουργία Choke

K

kil

Guest
Όλα Hi, Ποια είναι η διαφορά μεταξύ χάντρα φερρίτη και Κοινή Mode Choke. Όταν excatly θα χρησιμοποιήσουμε την χάντρα φερρίτη και την κοινή λειτουργία Choke. Φερρίτη σφαιρίδιο χρησιμοποιείται για να καταστείλει το High Freq θορύβου σε μορφή θερμότητας. καθώς η ΣΥΧΝ αυξάνει τις φερρίτη χάντρα ενεργεί ως υψηλή αντίσταση και το θόρυβο εκπέμπεται με τη μορφή του δικαιώματος θερμότητας. Παρακαλώ επιτρέψτε μου να ξέρω αν είμαι λάθος. Χρησιμοποιούμε ηλεκτρολυτικών πυκνωτών (100uF να 1000uF σειρά) από μεγαλύτερες τιμές χρησιμοποιούνται για να φιλτράρουν το High freq θόρυβο δικαίωμα excatly όπου θα χρησιμοποιήσουμε τη χάντρα φερρίτη και τις Ηλεκτρολυτικός Caps στη διακόσμηση. Χάρη KIL
 
hi όπως είπε φερρίτη κτύπησε χρησιμοποιείται στην καταστολή της θορύβου υψηλής συχνότητας, αλλά λαμβάνοντας υπόψη την κοινή λειτουργία τσοκ να χρησιμοποιηθεί για την tfiltering του θορύβου διαφορικής τις γραμμές παρομοίως για την καταστολή του θορύβου κοινής λειτουργίας χρησιμοποιούμε τις differetial πηνία. υπάρχει ένα καλό άρθρο στην ιστοσελίδα Coilcraft ως προς το πώς να τα πνίγει calculte διαφορά και κοινών πνίγει κατάσταση και ποιες είναι οι εφαρμογές του ευχαριστεί som
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top