Θερμοκρασία coeffecient;

Z

zahrein

Guest
Ξέρει κανείς τους συντελεστές της θερμοκρασίας των παρακάτω ολοκληρωμένων στοιχείων;

δίοδος (Τάση / Temperature)
βάσης που διαχέεται αντίσταση (Resistance / θερμοκρασίας)
HFE τρανζίστορ (κέρδος / θερμοκρασίας)

Όλα είναι για τη διπολική διαδικασία IC.Ευχαριστώ.

 
Termin "snowshoe" odnosi się do metody jaką spamerzy wykorzystują wysyłając swoje wiadomości przez duże obszary Internetu, ciągle utrzymując je na powierzchni, tak jak to robią rakiety śnieżne.

Read more...
 
Si για διόδους στις 40 ... 400 K φάσμα και για τις μικρές μου (δεν έχει αυτόνομη θέρμανση)
dV / dt =-2.2mV / K, (είναι σχεδόν costant).

Για HFE: I don'know την αξία, αλλά ξέρω ότι αυτό είναι θετικό.Γι 'αυτό είναι η αιτία desctructive αλυσιδωτής αντίδρασης.

 
Αυτό είναι πραγματικά μια περίεργη ερώτηση πράγματι.Ορισμένες από πληροφορίες είναι διαφορετικές σε άλλες συσκευές.Δεν είναι αυτά στο φύλλο δεδομένων της συσκευής;

 
Μοιάζει με ένα άλλο ερώτημα στο σπίτι από το "Ηλεκτρονικής Τεχνολογίας" κατηγορία.

Μου αρέσει να βοηθήσουν τους μαθητές, αλλά πρώτα θέλω να δω κάποια πρωτοβουλία!

 
Νομίζω ημιαγωγοί συμπεριφορά πιο έντονα όταν η θερμοκρασία είναι αυξημένη.Μια πυκνωτής χάνει χωρητικότητα, πιστεύω.Μια αντίσταση Δεν είμαι σίγουρος.Αυτή είναι μια πραγματική καλή ερώτηση.Η beta των τρανζίστορ θα αλλάξει με τη θερμοκρασία.Γι 'αυτό θα πρέπει να περιμένετε για την betas να σταθεροποιηθεί όταν ανοίγετε για πρώτη φορά την εξουσία στην ηλεκτρονική.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top