Ηλίθιε Newbie Q

L

learntofly

Guest
Γεια σας Παιδιά χαίρομαι που σε γνωρίζω όλες,

Λυπούμαστε για αυτό ζητάμε πραγματικά ανόητη ερώτηση, αλλά εδώ πηγαίνει.

Θέλω να τροποποιήσει μου ψηφιακό αποκωδικοποιητή που με την προσθήκη ενός ανεμιστήρα 12v να κρυώσει το πράγμα.Ξέρω ότι πρέπει να αξιοποιηθεί κατά
12 από κάπου έξω από το PSU (έχω ένα πολύ βασικό σχήμα που θα πρέπει να με βοηθήσει να εντοπίσετε ότι) ..Το ερώτημά μου είναι πού πάει η άλλη να οδηγήσει ..Μήπως το όλο θέμα έχουν ένα κοινό έδαφος, δηλαδή τα πάντα σύνδεση με το ένα σημείο ve ...Μπορώ απλά να συνδέσετε το αρνητικό καλώδιο με την υπόθεση ή θα πρέπει να βρούμε ένα συγκεκριμένο σημείο.

Επίσης, δεν έχουν άμεση σχέση, αλλά αν κάποιος ήταν να συνδέσει έως και σε
12 κατά και-12v ότι θα δώσει ή μήπως η 24V-12V απλώς δηλώνουν ότι είναι το άλλο για την επικοινωνία κατά
12 Ευχαριστίες

Ελπίζω κάποιος μπορεί να βοηθήσει;

--
Χαιρετισμοί,

 
Coraz częściej „zwykły” użytkownik mediów społecznościowych zaczyna dostrzegać pewną niepokojącą dla siebie korelację. "Zagrałem w jakąś grę na Facebo ...

Read more...
 
γεια,

πρέπει να συνδέσετε μία οδηγήσει σε 12 V, και η άλλη να οδηγήσει το κοινό έδαφος του PSU.Απλά βεβαιωθείτε ότι δεν έχετε συνδεθεί στο 12 V το έδαφος άμεσα, διαφορετικά θα το PSU πλήγμα ή απλώς δεν θα λειτουργεί, αν είσαι τυχερός.

Μπορείτε να συνδέσετε το-12V σε φορτίο και το άλλο, με 12 V για την απόκτηση 24V.Και πάλι, βεβαιωθείτε ότι
12 V μπορεί να δώσει αρκετό ρεύμα.Μπορείτε να βρείτε 24V όσο το έδαφος είναι με αναφορά στο-12V.

χαιρετισμοί.

 
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας σχετικά με αυτό.Θα ανοίγει αυτό μέχρι τώρα.Εις υγεία,

--
Χαιρετισμοί

 
δικέ μου, θα σας συστήσει να συνδεθείτε οδηγεί από τον έλεγχο της πρώτης V DMM με αυτό τον τρόπο σας συνηθίζει σύντομη και θα είναι σε θέση να εντοπίσει την κοινή groun V και το επιθυμητό σημείο.

Και υπάρχει διαφορά δυναμικού των 24V μεταξύ -12 και
12 βολτ, τόσο σε όρους Lehman-12V είναι η άλλη πλευρά του ισοδύναμου
12 V για τα ηλεκτρόνια

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top