Βοήθεια χρειάζεται

C

ClouDxv1

Guest
Πώς να παρέχουν στοιχεία για την AT89C52 μικροϋπολογιστικά αν θέλω να ελέγχει πολλές συσκευές, όπως συναγερμό και φώτα.

Im σκοπεύει να κάνει μια απλή κίνηση sensored υπερήχων σπίτι ασφάλειας που χρησιμοποιούν για μικροελεγκτή για να ενεργοποιήσετε την ειδοποίηση και σπίτι φώτα εγκλείω σε θήκη ο αισθητήρας ανιχνεύει κάθε κίνηση.

Μπορώ να συνδέσετε το σήμα εξόδου του αισθητήρα στην ελεγκτή για να επαναφέρετε την εκκίνηση ο υπεύθυνος;

 
Zarządzanie bezpieczeństwem sieci firmowej w przypadku odległych oddziałów i filii firm wciąż stanowi spore wyzwanie. Dodatkowym utrudnieniem dla znalezienia odpowiednich, opłacalnych i łatwych do zarządzania rozwiązań są ograniczenia budżetowe oraz brak specjalistów IT w każdej filii.

Read more...
 
ClouDxv1 έγραψε:

Πώς να παρέχουν στοιχεία για την AT89C52 μικροϋπολογιστικά αν θέλω να ελέγχει πολλές συσκευές, όπως συναγερμό και φώτα.
 
το σήμα εξόδου του αισθητήρα (αν είναι ψηφιακή) μπορείτε να συνδέονται άμεσα με τη διακοπή υλικού, καθώς και τα αποτελέσματα του μικροελεγκτή είναι συνδεδεμένα με το ξυπνητήρι και τα LED
ανάλογα με την εφαρμογή σας

 
Γεια σου,Συνδέστε την έξοδο του αισθητήρα με τη διακοπή.Και το πρόγραμμά σας θα σας που παραπέμπουν σε ποια συσκευή στο ON.Έτσι, στο δικό σας πρόγραμμα, με την διακοπή λειτουργίας, θα πρέπει να επιτρέψει την ιδιαίτερη pin του μικροελεγκτή που θέλετε να ON.Τώρα, αν σας διακόψω get λειτουργία εκτελείται αυτόματα σημαίνει ότι θα επιτρέψει τη συγκεκριμένη συσκευή.

 
dipal_z έγραψε:ClouDxv1 έγραψε:

Πώς να παρέχουν στοιχεία για την AT89C52 μικροϋπολογιστικά αν θέλω να ελέγχει πολλές συσκευές, όπως συναγερμό και φώτα.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top