[Βοήθεια] αναλογικό κύκλωμα

N

navcmkim

Guest
Γεια σε όλους,

Θέλω να μάθω τη διαδικασία "υπόλειμμα ενίσχυση",
ας πούμε, (2Vin-dVref) στα MDAC (πολλαπλασιάζοντας ΕΑΒ).

Attatched αρχείο "A 10-b 15-MHz CMOS Ανακύκλωση δύο σταδίων A / D Converter, από BS Song, et al" στο IEEE, 1990.

Αναρωτιέμαι πώς το υπόλειμμα (αφαίρεση) και είναι δυνατόν να συμπληρώσει με τη μία.
Μπορείτε να δείτε σε Σχ.4 τη βασική λειτουργία MDAC.

Ακούω αυτό το καθεστώς είναι πολύ συχνές σε αγωγό ADC.Αλλά δεν μπορείτε να βρείτε κάθε είδους ή περαιτέρω εξηγήσεις σχετικά με την αρχή ή μηχανισμό.!

Εγώ πρέπει να γνωρίζουν την αρχή αυτή, για το σχεδιασμό προθεσμία είναι πολύ κοντά στο χέρι!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

************************************************** *******Αυτή η ανάρτηση έχει μετριαστεί από makswell.Δράση: Άλλα μετά διαγράφεται.Αιτιολογία: Crossposting δεν επιτρέπεται.Σημείωση: Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες πριν από την απόσπαση ή μεταφόρτωση.Προσοχή!************************************************** *******/ / makswell
Λυπούμαστε, αλλά χρειάζεται login για να δείτε αυτό το συνημμένο

 
Obecnie pracownicy chcą korzystać w pracy z urządzeń, które sami wybiorą. To znaczy, ze firmy muszą zmierzyć się z wyzwaniami polityki Bring Your Own Device (BYOD), która niewłaściwie wdrożona bywa zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

Read more...
 
Λοιπόν, δεν είμαι moderator, αλλά μάλλον δεν θα πρέπει να διασταύρωση
των υστέρων αυτό θέσεις σε 2 φόρουμ!Οι περισσότεροι άνθρωποι διαβάσει και τους δύο ..

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top