Αλλαγή στο HOSTID του μηχανή σταμάτησε Synopsys DC

O

omara007

Guest
Γεια σας παιδιά ..

Έχω Synopsys DC εγκατεστημένο στον υπολογιστή μου ..αλλά πρόσφατα έχω κάνει κάποια δουλειά να επιτρέψει linux για να συνδεθείτε με το ασύρματο hot spot Είμαι έχοντας ..που είχε ως αποτέλεσμα την αλλαγή της hostid της μηχανής από το ethernet κάρτα ID στην ασύρματη κάρτα ID!..Δεν ξέρω πώς έγινε αυτό ..αλλά ούτως ή άλλως, ανακάλυψα ότι όταν έτρεξε (lmhostid) για να βρείτε ότι έχει αλλάξει η hostid ..

Ως αποτέλεσμα, Synopsys άδεια εργασίας δεν είναι πλέον όπως είχε δημιουργηθεί με το παλιό hostid ..Τώρα, θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξει η hostid στην ethernet κάρτα ID;;..ή να έχουν πολλαπλούς hostid
την οποία μπορείτε να κάνετε εναλλαγή μεταξύ?..

 
κατά κανόνα, όλα τα υφιστάμενα hostids για μια μηχανή απαριθμούνται από flexlm, θα μπορούσε να WLAN, Ethernet και Bluetooth.

tab, it lists hostids and other unique properties that could potentially be used for license node-locking: Disk serials, CPU IDs and "Ethernet addresses".

LMTOOLS Πρέπει να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας με FLEXLM, στην καρτέλα Ρυθμίσεις Συστήματος,
που παραθέτει hostids και άλλες μοναδικές ιδιότητες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να χρησιμοποιηθούν για την άδεια χρήσης node-μανδάλωσης: Disk σήριαλ, CPU IDs και "Ethernet διευθύνσεις".Όλα τα ακίνητα που παρουσιάζονται εδώ πρέπει να recocnized από την άδεια χρήσης του διαχειριστή, όταν αναφερόμενος σε ένα κόμβο μανδαλούμενου άδεια.

 
FvM έγραψε:

κατά κανόνα, όλα τα υφιστάμενα hostids για μια μηχανή απαριθμούνται από flexlm, θα μπορούσε να WLAN, Ethernet και Bluetooth.
tab, it lists hostids and other unique properties that could potentially be used for license node-locking: Disk serials, CPU IDs and "Ethernet addresses".
LMTOOLS Πρέπει να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας με FLEXLM, στην καρτέλα Ρυθμίσεις Συστήματος,
που παραθέτει hostids και άλλες μοναδικές ιδιότητες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να χρησιμοποιηθούν για την άδεια χρήσης node-μανδάλωσης: Disk σήριαλ, CPU IDs και "Ethernet διευθύνσεις".
Όλα τα ακίνητα που παρουσιάζονται εδώ πρέπει να recocnized από την άδεια χρήσης του διαχειριστή, όταν αναφερόμενος σε ένα κόμβο μανδαλούμενου άδεια.
 
ενδέχεται να μπορείτε να δοκιμάσετε την εντολή "ifconfig" με ρίζα,
τότε μπορείτε να λάβετε όλα τα mac διεύθυνση, λέξη κλειδί είναι "HWaddr"

omara007 έγραψε:FvM έγραψε:

κατά κανόνα, όλα τα υφιστάμενα hostids για μια μηχανή απαριθμούνται από flexlm, θα μπορούσε να WLAN, Ethernet και Bluetooth.
tab, it lists hostids and other unique properties that could potentially be used for license node-locking: Disk serials, CPU IDs and "Ethernet addresses".
LMTOOLS Πρέπει να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας με FLEXLM, στην καρτέλα Ρυθμίσεις Συστήματος,
που παραθέτει hostids και άλλες μοναδικές ιδιότητες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να χρησιμοποιηθούν για την άδεια χρήσης node-μανδάλωσης: Disk σήριαλ, CPU IDs και "Ethernet διευθύνσεις".
Όλα τα ακίνητα που παρουσιάζονται εδώ πρέπει να recocnized από την άδεια χρήσης του διαχειριστή, όταν αναφερόμενος σε ένα κόμβο μανδαλούμενου άδεια.
 
lovelyic έγραψε:

ενδέχεται να μπορείτε να δοκιμάσετε την εντολή "ifconfig" με ρίζα,

τότε μπορείτε να λάβετε όλα τα mac διεύθυνση, λέξη κλειδί είναι "HWaddr"omara007 έγραψε:FvM έγραψε:

κατά κανόνα, όλα τα υφιστάμενα hostids για μια μηχανή απαριθμούνται από flexlm, θα μπορούσε να WLAN, Ethernet και Bluetooth.
tab, it lists hostids and other unique properties that could potentially be used for license node-locking: Disk serials, CPU IDs and "Ethernet addresses".
LMTOOLS Πρέπει να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας με FLEXLM, στην καρτέλα Ρυθμίσεις Συστήματος,
που παραθέτει hostids και άλλες μοναδικές ιδιότητες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να χρησιμοποιηθούν για την άδεια χρήσης node-μανδάλωσης: Disk σήριαλ, CPU IDs και "Ethernet διευθύνσεις".
Όλα τα ακίνητα που παρουσιάζονται εδώ πρέπει να recocnized από την άδεια χρήσης του διαχειριστή, όταν αναφερόμενος σε ένα κόμβο μανδαλούμενου άδεια.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top